Pin on Disk Aşındırma Cihazı

Pin on Disk Aşındırma Cihazı

Dairesel aşınma sürtünme  dünyadaki bir çok mekanizmada  bulunan aşınma   türüdür.

TURKYUS  PODWT   Cihazı  ile bu aşınmaları  test  edebilirsiniz. Dairesel bir  diskimiz bulunmaktadır .ve Diskin üzerinde aşındırmasını  yapmak istediğiniz  ürünü bağlamak için bağlama pabuçları ve bağlantı noktaları bulunmaktadır.  Numuneyi aşındırmak için bir aşındırıcı tutucu  , numuneye uygulanan sabit bir yük  koyma kısmı mevcuttur . Numune üzerine , dairesel çizeceği aşındırma çapını ayarlayabilme mekanizması bulunmaktadır. Dönme  hareketi başladıktan sonra sabit  yük altında  eksenel  olarak  oluşan kuvvetleri algılayan sensörleri bulunmaktadır. Bu cihaz  ile bir çok malzeme  üzerinde aşındırma yapabilirsiniz . Cihazın çalışma sistemi uluslar arası standartları uygundur.

Teknik Özellikler;

-Cihaz ısı kontrol ünitesi ve portatif ısı kabini entegre edilmiş Pin on Disk Test Cihazı olup aşağıda belirtilen teçhizat, donanım ve özelliklere sahiptir.
-Cihaz masa üzerine  konulabilecek  boyutlardadır.
-Cihaz gövdesi ve hareketli aksamı yüksek rijitliğe sahip olmalı, disk ve tabla  ölçüleri  numune bağlama, sökme ile deneyleri gerçekleştirme bakımından rahat çalışma imkânı sağlayacak bir dizayna sahiptir.
-Cihazın üzerinde oda sıcaklığından itibaren maksimum 750 ±2  0C ye kadar dijital olarak ayarlanabilen entegre bir ısıtma kabini bulunuyor.
-Cihazın ısıya maruz kalacak sabit ve hareketli parçaları ısıya dayanıklı alaşımlı çelikten yapılmıştır.
-Cihaz üzerinde test sürelerini saniye/dakika/saat olarak kontrol edebilecek ayarlanabilir elektronik kontrol paneli bulunuyor.
-Isı kontrolü modüle bağlı ayrı bir güç ünitesinden belirtilen sıcaklık aralığında ayarlanabilen ve sıcaklığı istenen sıcaklıkta sabit tutarak ayarlanan süre boyunca yüksek sıcaklıkta pin on  disk aşınma deneyleri yapılabilmektedir.
-Isıtma hızı 6 0C/dak dır.
-Disk dönüş devri hız ayarı yapılabilir.
-Cihaz test sırasında elde edilen sürtünme kuvvetlerini bilgisayar ekranında gösterecek bilgisayar yazılımına sahiptir.
-Terazi kolu   hareketlidir.
-Cihaz  üzerinde   kuvvetleri   hassas  bir şekilde  algılayacak indikatör  vardır.
-Tahrik   motoru  AC inventör kontrollüdür.

KAPAT