• Pin On Disk Test Cihazı

Dairesel aşınma ve sürtünme dünyadaki bir çok mekanizmada bulunan aşınma türüdür.

TURKYUS PODWT  Cihazı  ile aşınma değerlerini test edebilirsiniz. Cihaz üzerinde dairesel bir disk bulunmaktadır. Ayrıca diskin üzerinde aşındırma testi  yapmak istediğiniz ürünü bağlamak için bağlama pabuçları ve bağlantı noktaları bulunmaktadır. Cihazda numuneyi aşındırmak için bir aşındırıcı tutucu ve sabit bir yük koyma kolu bulunmaktadır. Numune üzerine dairesel çizeceği aşındırma çapını ayarlayabilme mekanizması bulunmaktadır. Dönme hareketi başlatılır. Daha sonra sabit yük altında eksensel olarak oluşan kuvvetleri algılayan sensörler çalışırlar. Bu cihaz ile bir çok malzeme üzerinde aşındırma yapabilirsiniz. Cihazın çalışma sistemi uluslar arası standartları uygundur.

Teknik Özellikler;

Isı kontrol ünitesi ve portatif ısı kabini bu cihaza eklenebilir. Aşağıda belirtilen donanım ve özellikler bu cihazda mevcuttur.

Cihazın boyutları masa üzerine kullanılmaya uygundur.

Cihazın gövdesi ve hareketli aksamı yüksek rijitliğe sahip olmalı, disk ölçüleri ve tabla ölçüleri rahat çalışma imkanı sağlayacak bir tasarıma sahiptir. Bu tasarım sayesinde numune bağlama, numune sökme deneyleri rahatlıkla gerçekleştirilebilir.

Cihazın üzerinde entegre bir ısıtma kabini bulunuyor. Bu kabin oda sıcaklığından itibaren maksimum 750 ±2  santigrat dereceye kadar dijital olarak ayarlanabilir.

Isıya maruz kalan sabit ve hareketli parçalar ısıya dayanıklı alaşımlı çelikten yapılmıştır.

Cihaz elektronik kontrol paneline sahiptir. Test sürelerini saniye, dakika, saat olarak kontrol edilebilir ve ayarlanabilir.

Cihazda ısı kontrolü modüle bağlı ayrı bir güç ünitesi bulunmaktadır. Bu modül belirtilen sıcaklık aralığında ayarlanabilir ve sıcaklığı istenen seviyede sabit tutabilir. Sıcaklık modülü ayarlanan süre boyunca yüksek sıcaklıkta pin on disk aşınma deneyleri yapmayı sağlar.

Isıtma hızı 6 C/dakikadır.

Disk dönüş devri hız ayarı yapılabilinir.

Cihaz bir bilgisayar yazılımına sahiptir. Bu yazılım test sırasında elde edilen sürtünme kuvvetlerini bilgisayar ekranında gösterebilir.

Terazi kolu hareketlidir.

Cihaz üzerindeki indikatörler, kuvvetleri hassas bir şekilde algılayabilir.

Tahrik motoru bir AC inventör kontrollüne sahiptir.

KAPAT