• Pin On Disk Test Cihazı

Dairesel aşınma sürtünme  dünyadaki bir çok mekanizmada bulunan aşınma türüdür.

TURKYUS PODWT Cihazı  ile bu aşınmaları test edebilirsiniz. Dairesel bir  diskimiz bulunmaktadır ve diskin üzerinde aşındırmasını  yapmak istediğiniz ürünü bağlamak için bağlama pabuçları ve bağlantı noktaları bulunmaktadır. Numuneyi aşındırmak için bir aşındırıcı tutucu, numuneye uygulanan sabit bir yük koyma kısmı mevcuttur. Numune üzerine, dairesel çizeceği aşındırma çapını ayarlayabilme mekanizması bulunmaktadır. Dönme hareketi başladıktan sonra sabit yük altında eksensel olarak oluşan kuvvetleri algılayan sensörler bulunmaktadır. Bu cihaz ile bir çok malzeme üzerinde aşındırma yapabilirsiniz. Cihazın çalışma sistemi uluslar arası standartları uygundur.

Teknik Özellikler;

Cihaz ısı kontrol ünitesi ve portatif ısı kabini entegre edilmiş Pin on Disk Test Cihazı olup aşağıda belirtilen teçhizat, donanım ve özelliklere sahiptir.

Cihaz masa üzerine  konulabilecek  boyutlardadır.

Cihaz gövdesi ve hareketli aksamı yüksek rijitliğe sahip olmalı, disk ve tabla  ölçüleri numune bağlama, sökme ile deneyleri gerçekleştirme bakımından rahat çalışma imkanı sağlayacak bir dizayna sahiptir.

Cihazın üzerinde oda sıcaklığından itibaren maksimum 750 ±2  0C ye kadar dijital olarak ayarlanabilen entegre bir ısıtma kabini bulunuyor.

Cihazın ısıya maruz kalacak sabit ve hareketli parçaları ısıya dayanıklı alaşımlı çelikten yapılmıştır.

Cihaz üzerinde test sürelerini saniye/dakika/saat olarak kontrol edebilecek ayarlanabilir elektronik kontrol paneli bulunuyor.

Isı kontrolü modüle bağlı ayrı bir güç ünitesinden belirtilen sıcaklık aralığında ayarlanabilen ve sıcaklığı istenen sıcaklıkta sabit tutarak ayarlanan süre boyunca yüksek sıcaklıkta pin on  disk aşınma deneyleri yapılabilmektedir.

Isıtma hızı 6 0C/dak. dır.

Disk dönüş devri hız ayarı yapılabilir.

Cihaz test sırasında elde edilen sürtünme kuvvetlerini bilgisayar ekranında gösterecek bilgisayar yazılımına sahiptir.

Terazi kolu hareketlidir.

Cihaz üzerinde kuvvetleri hassas bir şekilde algılayacak indikatör vardır.

Tahrik motoru AC inventör kontrollüdür.

KAPAT
Translate »